مبل راحتی

تعمیرات مبل

تعمیرات مبل

با عرض سلام و درود فروان خدمت شما عزیزان امروز می خواهیم هر چیزی که  درباره تعمیرات مبل لازم است بدانید را با شما مطرح کنیم و امیدواریم اطلاعاتی که در اختیارتان قرار می دهیم برای شما مفید واقع شود.

مبلمان یکی از اسباب ضروری هر خانه ای است که استفاده مکرر از مبل باعث می شود تا مبل ها آسیب ببینند و افراد به دنبال تعمیر مبل خود باشند. تعمیرات مبل یکی از خدمات تخصصی است. تعمیر مبل به کمک ما آمده است تا صرفه جویی در هزینه باشد .

تعمیر مبل باید توسط افراد آموزش دیده انجام شود. تعمیرات مبل به فرایندی گفته می شود که با استفاده از آن مبل هایی که آسیب دیده اند و قابل استفاده نیستند ترمیم می شوند و معایب آن رفع شود و انواع مختلفی بسته به طراحی مبل , جنس مبل و مواد استفاده شده در آن دارد.

تعمیرات مبل یکی از بهترین روش ها برای پرداخت هزینه کمتر نسبت به خرید مبل جدید است.
هزینه تعمیر مبل برای تعمیر کاران مبل به دو دسته تقسیم می شوند و بیشترین هزینه و دستمزد را در بر خواهند داشت.
۱-رویه کوبی مبل
۲- تشخیص کیفیت کلاف مبل

مراحل تعمیرات مبل:

شکلافتن و تخلیه: پارچه مبل به صورت کامل شکافته می شود و تمامی آنچه به عنوان زیرکار در مبل به کار رفته مانند اسفنج، فوم، تخم پنبه، کرک، گونی، تسمه و حتی منگنه ها از مبل جدا و دور ریخته می شوند تا از مبلمان تنها کلاف آن باقی بماند.

نجاری: اینکه پایه های میز سالم، محکم و هم طراز باشند مهم و ضروری است، چنانچه پایه میز یا صندلی ها دچار لقی شده باشند یا شکستگی داشته باشند در این محله تعمیر و فیکس خواهند شد.

رنگ کاری: پس از محکم سازی کلاف نوبت به از بین بردن یا سوزاندن رنگ قبلی برای اماده کردن کلاف جهت رنگ کاری ان می رسد. برخی از کلاف ها به هر دلیلی بنا به درخواست مشتریان، یا رنگ پریدگی نیاز به رنگ امیزی جدید دارند.

زیرکار کردن: برای هر کدام از مبلمان استیل یا راحتی زیرکار به خصوصی استفاده می شود از فوم و اسفنج برای مبلمان راحتی استفاده می شود درحالیکه مبلمان استیل پیچیدگی های بیشتری خواهد داشت برای نشیمن مبلمان استیل بارگیری انجام می شود، بارگیری به معنای قرار دادن مقدار زیادی کرک و تخم پنبه برای زیرکار است.

خیاطی: بسیاری از قسمت های مبلمان مانند تشک های پشت و کف و کوسن ها نیاز به دوخت دارند. دوخت تمیز و با دقت منجر به زیبایی هر چه بیشتر مبلمان خواهد شد. پارچه خریداری شده توسط مشتریان یا کارگاه در بخش خیاطی دوخته می شود تا بر روی محتوای داخلی مبل قرار گیرد. 

رویه کوبی: اگر مراحل قبل به خوبی انجام شده باشد انجام این مرحله به سهولت پیش خواهد رفت. در این مرحله پارچه بر روی زیرکار  به خوبی کشیده و منگنه می شود.

در پایان کار، همیشه واکس و براق کننده برای چوب تمامی مبل ها استفاده می کنیم.

کلاف مبل چستر

درباره ی تعمیرات مبل

تعمیرات مبل یکی از بهترین روش ها برای پرداخت هزینه کمتر نسبت به خرید مبل جدید است.
هزینه تعمیر مبل برای تعمیر کاران مبل به دو دسته تقسیم می شوند و بیشترین هزینه و دستمزد را در بر خواهند داشت.
۱-رویه کوبی مبل
۲- تشخیص کیفیت کلاف مبل

اگر بخواهیم مبل راحتی و مبل چستر یا هر مبل دیگری را تعمیر کنیم می توانید با کمی بررسی برخی هزینه‌های آن را مشخص کنید تعمیرات‌ مبل یک روش بسیار عالی به جای خرید مبل جدید با هزینه بسیار کمتر است به شرطی که اطلاعاتی نسبت به تعمیر آن داشته باشید .

نکات تعمیر مبل

اگر می‌خواهیم در هزینه‌های تعمیرات مبلمان صرفه جویی کنیم و کیفیت بالاتری را دریافت کنیم و بتوانیم از مبل تعمیری مدت بیشتری استفاده کنیم باید نکاتی را بدانیم، گروه تولیدی بهین مبل سعی دارد در این مقاله شما عزیزان را راهنمایی کند.

رویه کوبی مبل چیست؟


رویه کوبی مبل از مهم ترین قسمت ها در زمان تعمیرات مبل است این کار آنقدر حساس است که در این قسمت می توان مشاهده کرد که اگر بهترین رویه کوبی مبل برای شما انجام شود شما صاحب یک مبل جدید شده اید که کیفیت و ماندگاری آن از مبل های نو بسیار بالاتر است.در زیبایی مبل و همزمان در راحتی مبل نقش مهمی را ایفا میکند. مهم ترین کارهایی که در رویه کوبی مبل انجام می شود شامل تعویض کلاف، فوم مبل، پارچه مبل، اسفنج، لایکو ، فنرها و کوسن مبل است.


قیمت روکوبی مبل یکی از پرهزینه ترین فعالیت ها برای تعمیر مبل است که بستگی به دو مورد دارد:
۱-نوع و متراژ پارچه که برای رویه کوبی مبل استفاده می شود
۲-حرفه ای بودن تعمیر کاری که رویه کوبی را انجام می دهد.


رویه کوبی مبل اگر به درستی انجام نشود بعد از چند روز باعث باز شدن یا در رفتن منگنه ها، باز شدن یا در رفتن لمسه های مبل، چروک خوردن یا کش آمدن پارچه مبل می شود .

تشخیص کیفیت کلاف:


دستمزد تقویت یا تعمیر کلاف مبل یکی دیگر از بیشترین هزینه های تعمیرات مبل است کلاف مبل به اسکلت اصلی مبل گفته می شود که قسمت های آن شامل چوب، فوم مبل ، تسمه و فنر هاست. اگر در مورد مراحل ساخت انواع مبل مانند مراحل تولیدی مبل ژینو ،مراحل تولیدی مبل تیکا و تولید آن اطلاعات کافی داشته باشید مطمئنا می تواند به هنگام خرید یا تعمیرات مبل به شما کمک کند که در مقاله های قبل راجع به مراحل ساخت مبل توضیحات گفته شده

پارچه مبلی : پارچه مبلی مهمترین عاملی است که باعث زیبایی مبلمان شما می شود مواردی که باید برای خرید پارچه مبل رعایت کنیم شامل موارد زیر است.

کیفیت پارچه،پارچه ای که با دکوراسیون منزل همخوانی داشته باشد ، قابل شستشو باشد، پارچه کهنه نباشد.

آیا هر مبلی را باید تعمیر کرد؟

این نکته را باید در نظر بگیرید که هرمبلی را نباید تعمیر کرد اگر کلاف مبل کیفیت خوبی را داشته باشد می‌تواند را تعمیر کرد در غیر این صورت پس از تعمیر در مدت کوتاهی دوباره نیاز به تعمیر پیدا خواهد کرد.

بهین مبل  با سال ها تجربه در امر تولید مبلمان منزل ، انواع مبل چستر و … می باشد .همچنین این کارگاه تولیدی مبل ساخت مبل مورد نظر شما را با بهترین قیمت انجام می دهد

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *