فوم مبل

تفاوت فوم سرد و گرم در مبل

تفاوت فوم سرد و گرم در مبل

فروشگاه مبل بهین

تفاوت فوم سرد و گرم در مبل یکی دیگر از موضوعات و مقاله های سایت تولیدی بهین مبل است که می خواهیم درباره آن اطلاعات را در اختیار شما قرار بدهیم.

هنگامی که به بازار و یا سایت های مبل برای خرید مراجعه می کنید اصطلاحاتی از قبیل اسفنج ، فوم سرد وگرم و… مواجه می شوید. اگر کمی اطلاعات درباره انواع فوم و اسفنج داشته باشید می توانید تفاوت های آنها را با هم مقایسه کنید و در انتخاب مبل بهترین تصمیم را بگیرید.

تفاوت فوم سرد و گرم در مبل:

 نکته مهمی که درباره این محصولات باید گفت این است که در بسیاری از از تولیدی ها و یا حتی صنعت های متفاوت فوم ها جزء مواد اولیه و یا اصلی  دارد محسوب می شوند و با طرح مبل ارتباط مستقیم .

به طور کلی می‌توان گفت که ترکیبات اصلی فرم ها از ترکیبات شیمیایی مختصی به وجود آمده است که به وسیله حرارت مستقیم و گاهی حرارت غیر مستقیم در کوره ها ساخته می شوند به همین دلیل است که در داخل ساختار اصلی آن ها سلول ها پخش می شوند. سلول اصلی ساختار اصلی آن را تشکیل می دهد که توسط گاز در داخل پلیمر به وجود می آید که حالت های متفاوتی مثل باز نیمه باز و بسته دارند.

به همین دلیل است که فوم ها به طور کلی نسبت به اسفند از ماندگاری و طول عمر بیشتری برخوردارند و همین ویژگی باعث می شود تا کیفیت کالا بیشتر باشد.

تفاوت فوم و اسفنج

یکی از ساختارهایی که در ساخت مبل استفاده می شود فوم می باشد. فوم های مورد استفاده در مبلمان در سه نوع سرد، گرم و ویژه وجود دارند فوم ها طول عمر بیشتری نسبت به اسفنج های معمولی دارند، اسفنج یک ابر معمولی است که در ضخامت های مختلف مبل ساخته می شود مثلا دسته مبل از ضخامت نازک که معمولا از اسفنج های سی کیلویی استفاده می شود و هر چقدر چگالی اسفنج بالاتر باشد طول عمر آن نیز بیشتر است.

دسته بندی فرم ها:

از نظر ساختاری به سه دسته تقسیم می شوند

. فوم پلی یورتان
.فوم پلی استاین
.فوم پلی اتیلن

حال اگر بخواهیم این فوم ها را با هم مقایسه کنیم می توان گفت که فوم پلی اتیلن بیشتر در زمینه های عایق بندی هم حرارتی و هم صوتی و یا در زمینه های ضربه گیری مورد استفاده قرار می گیرد. البته فوم پلی استالین نیز مانند فوم پلی اتیلن می باشد‌.

 در صنایع مبلمان و دیزاین خ بیشتر از فوم پلی یورتان استفاده می شود. این نوع از فوم دو حالت اصلی سرد و گرم دارد.
فوم سرد یکی از اصلی ترین مدل های فوم پلی یورتان است که در ایران به اسم های متفاوتی از جمله فوم‌ سرد و یا مموری فوم معروف می باشد.

مقایسه فوم گرم و فوم سرد:

در تفاوت فوم سر و گرم در مبل می توان به نوع ساختاری این فوم سرد از نوع سلول باز می باشد اشاره کرد که نامگذاری فوم سرد نیز به همین دلیل تعیین شده است زیرا برای تولید یکم با سلول باز از حرارت غیر مستقیم و یا دمای پایین استفاده می شود به طور کلی دمای پایین باعث شکل گیری بیشتر سلول های فوم سرد شده و بالای ۱۵ سال طول عمر دارد. به همین دلیل است که در بیشتر تولیدی های  مبل از این نوع فوم استفاده می شود.

 فوم گرم نیز مانند فوم سرد به دلیل نحوه تولید آن نامگذاری شده است. فوم گرم برعکس فوم های سرد در دمای بالا و حرارت زیاد کوره به صورت مستقیم تولید می شوند.

فوم گرم همانطور که از اسمش پیداست در دمای بالای کوره ساخته می شود . از مهم ترین ویژگی فوم گرم میتوان به سفت بودن آن اشاره کرد.

که این خاصیت به مرور از بین رفته و به تدریج از میزان سفتی فوم کاسته می شود و همچنین حالت ارتجاعی آن پس از مدتی کاملا از بین رفته که اصلاحا می گویند فوم جا انداخته است .

فوم سرد از حرارت غیر مستقیم و دمای کم تولید می شود که فرصت بیشتری برای شکل گیری مولکول هاست و به همین دلیل حالت ارتجاعی فوم سرد از فوم گرم بیشتر است و نرم تر از فوم گرم است . معمولا از فوم سرد در قسمت کف مبلمان راحتی استفاده می شود زیرا استفاده از آن راحتی بسیاری در بدن شخصی که روی مبل مینشیند ایجاد میکند، همچنین دوام این فوم نیز بسیار بیشتر از فوم گرم است .

نحوه تشخیص فوم سرد از گرم

یکی از راه کارهای ساده بعد از فشار وارد کردن به فوم سرد، فوم سریع به حالت اولیه خود باز می گردد ولی فوم گرم بعد از فشار با کمی تاخیر به حالت اولیه خود باز می گردد استفاده از فوم برای کف مبلمان نسبت به اسفنج ها بهتر است به دلیل ماندگاری و طول عمر بیشتر نسبت به اسفنج ها می باشد 

اگر در مبل ها به جای فوم از اسفنج استفاده شده باشد بهتر است از اسفنج سی کیلویی به دلیل اینکه این نوع اسفنج سفت و قابل شستشو هستند استفاده شود و با گذشت چند ماه مبل شکل و ظاهر خود را از دست نمی دهد.

یکی از اصلی ترین ویژگی های این فوم های گرم سفت بودن و محکم بودن آن ها است که این خاصیت به مرور زمان تغییر می کند زیرا باعث می شود که در طی زمان بلند مدت شکل و فرم اصلی خود را از دست بدهد.
به همین دلیل است که فوم های گرم اغلب در ساختار های کناری مثل پشتی و دسته های مبل به کار می رود البته امروزه جایگزین بهتری مثل انواع اسفنج مبل در بازار تولید می شود.

 هم چنین نکته را نیز باید گفت فوم های سرد به دلیل خاصیت هایی که دارند باعث می شود تا شکل مبل زیبا تر باشد و پارچه مبلی که برای ظاهر آن استفاده می شود بیشتر روی مبل جلوه کند.

 درباره تولیدی بهین مبل:

بهین مبل دارای تجربه سال های زیادی می باشد و انواع مبل راحتی استیل و یا مبل راحتی کلاسیک را تولید و عرضه می کند. امروزه مدل های متنوعی مثل مدل مبل تیکا و یا مدل مبل ژینو و مدل مبل چستر در بهین مبل به فروش می رسد.

مبلمان چستر دارای طرح مبل بسیار مدرن و کلاسیک می باشند که جنس چرم و خواص آن باعث شده که جز انواع مبل محبوب می باشد که مشتریان زیادی برای خریداری آن اقدام کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره خرید مستقیم مبل از تولیدی می توانید با شماره تماس های موجود در صفحه اصلی تماس بگیرید و مبلمان خود را با قیمتی ارزان تر از تولیدی مبل راحتی بهین خرید داری کنید.

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *