فوم مبل

تفاوت فوم سرد و گرم در مبل

تفاوت فوم سرد و گرم در مبل

تفاوت فوم سرد و گرم در مبل یکی دیگر از موضوعات و مقاله های سایت تولیدی بهین مبل است که می خواهیم درباره آن اطلاعات را در اختیار شما قرار بدهیم.

تفاوت فوم سرد و گرم در مبل:

 نکته مهمی که درباره این محصولات باید گفت این است که در بسیاری از از تولیدی ها و یا حتی صنعت های متفاوت فوم ها جزء مواد اولیه و یا اصلی  دارد محسوب می شوند و با طرح مبل ارتباط مستقیم .

به طور کلی می‌توان گفت که ترکیبات اصلی فرم ها از ترکیبات شیمیایی مختصی به وجود آمده است که به وسیله حرارت مستقیم و گاهی حرارت غیر مستقیم در کوره ها ساخته می شوند به همین دلیل است که در داخل ساختار اصلی آن ها سلول ها پخش می شوند. سلول اصلی ساختار اصلی آن را تشکیل می دهد که توسط گاز در داخل پلیمر به وجود می آید که حالت های متفاوتی مثل باز نیمه باز و بسته دارند.

به همین دلیل است که فوم ها به طور کلی نسبت به اسفند از ماندگاری و طول عمر بیشتری برخوردارند و همین ویژگی باعث می شود تا کیفیت کالا بیشتر باشد.

دسته بندی فرم ها:

از نظر ساختاری به سه دسته تقسیم می شوند

. فوم پلی یورتان
.فوم پلی استاین
.فوم پلی اتیلن

حال اگر بخواهیم این فوم ها را با هم مقایسه کنیم می توان گفت که فوم پلی اتیلن بیشتر در زمینه های عایق بندی هم حرارتی و هم صوتی و یا در زمینه های ضربه گیری مورد استفاده قرار می گیرد. البته فوم پلی استالین نیز مانند فوم پلی اتیلن می باشد‌.

 در صنایع مبلمان و دیزاین خ بیشتر از فوم پلی یورتان استفاده می شود. این نوع از فوم دو حالت اصلی سرد و گرم دارد.
فوم سرد یکی از اصلی ترین مدل های فوم پلی یورتان است که در ایران به اسم های متفاوتی از جمله فوم‌ سرد و یا مموری فوم معروف می باشد.

مقایسه فوم گرم و فوم سرد:

در تفاوت فوم سر و گرم در مبل می توان به نوع ساختاری این فوم سرد از نوع سلول باز می باشد اشاره کرد که نامگذاری فوم سرد نیز به همین دلیل تعیین شده است زیرا برای تولید یکم با سلول باز از حرارت غیر مستقیم و یا دمای پایین استفاده می شود به طور کلی دمای پایین باعث شکل گیری بیشتر سلول های فوم سرد شده و بالای ۱۵ سال طول عمر دارد. به همین دلیل است که در بیشتر تولیدی های  مبل از این نوع فوم استفاده می شود.

 فوم گرم نیز مانند فوم سرد به دلیل نحوه تولید آن نامگذاری شده است. فوم گرم برعکس فوم های سرد در دمای بالا و حرارت زیاد کوره به صورت مستقیم تولید می شوند.

یکی از اصلی ترین ویژگی های این فوم های گرم سفت بودن و محکم بودن آن ها است که این خاصیت به مرور زمان تغییر می کند زیرا باعث می شود که در طی زمان بلند مدت شکل و فرم اصلی خود را از دست بدهد.
به همین دلیل است که فوم های گرم اغلب در ساختار های کناری مثل پشتی و دسته های مبل به کار می رود البته امروزه جایگزین بهتری مثل انواع اسفنج مبل در بازار تولید می شود.

 هم چنین نکته را نیز باید گفت فوم های سرد به دلیل خاصیت هایی که دارند باعث می شود تا شکل مبل زیبا تر باشد و پارچه مبلی که برای ظاهر آن استفاده می شود بیشتر روی مبل جلوه کند.

 درباره تولیدی بهین مبل:

بهین مبل دارای تجربه سال های زیادی می باشد و انواع مبل راحتی استیل و یا مبل راحتی کلاسیک را تولید و عرضه می کند. امروزه مدل های متنوعی مثل مدل مبل تیکا و یا مدل مبل ژینو و مدل مبل چستر در بهین مبل موضوع وجود دارد.

مبلمان چستر دارای طرح مبل بسیار مدرن و کلاسیک می باشند که جنس چرم و خواص آن باعث شده که جز انواع مبل محبوب می باشد که مشتریان زیادی برای خریداری آن اقدام کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تماس های موجود در صفحه اصلی تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *