اسفنج مبل, فوم مبل

فوم سرد بهتر است یا اسفنج

فوم سرد بهتر است یا اسفنج

فوم سرد بهتر است یا اسفنج ؟ امروز می‌خواهیم به مقایسه این دو محصول بپردازیم.
فوم سرد جزء یکی از بهترین و با کیفیت ترین محصولاتی است که برای زیر کار و کف مبل استفاده می شود.

اسفنج به‌ دلیل جنسی که دارد بیشتر در قسمت دسته و پشتی مبل راحتی مورد استفاده قرار می گیرد البته برخی از تولیدی ها به خواست مشتری جهت کم شدن قیمت مبل از اسفنج برای کف نیز استفاده می کنند.

هنگام خرید یک مبل خوب و با کیفیت، به نکات بسیار زیادی ازجمله کلاف و چوب بدنه، جنس پارچه، اندازه مبلمان و دیگر موارد باید توجه کرد. یکی از مهم ترین نکاتی که ماهم در این مقاله می خواهیم به آن بپردازیم جنس نشیمن مبل می باشد. در ساخت نشیمن مبل یا از فوم سرد استفاده می شود یا اسفنج

برای کف مبل فوم سرد بهتر است یا اسفنج ؟

اولین چیزی که باید بدانیم فوم سرد و اسفنج هر دو از مواد اولیه بسیار خوب برای مبلمان هستند و بسته به نوع مبلمان مورد استفاد ه قرار می گیرند.

کف مبل یکی از اصلی ترین اجزای مبل می باشد که بر روی ظاهر و طرح‌ مبل تاثیر می گذارد. همچنین اگر از یک کفی مناسب استفاده کنید مبل دارای طول عمر بیشتری می باشد. 

در مقایسه ی فوم سرد و اسفنج می تواند که انواع فوم مبلی برای کف و نشیمن گاه اصلی مبل مناسب تر است زیرا مواد تشکیل دهنده فوم سرد و انواع فوم دارای جنس و کیفیت بیشتری هستند که باعث شده شکل ظاهری و مبل زیبا تر باشد و مبل دارای طول عمر بیشتری شود.

البته این نکته را نیز باید گفت که قیمت فوم سرد با توجه به جنس آن دارای قیمت بیشتری نسبت به اسفنج مبلی است. به همین دلیل است که تولیدی هایی مثل تولیدی بهین مبل به درخواست مشتری برای کف مبل از اسفنج و یا فوم سرد استفاده می‌کند.

فوم سرد :

فوم ها در کوره با حرارت غیر مستقیم و در دمای پایین ساخته می شوند. همین امر باعث شده این نوع فوم دوام بیشتر و عمر زیادتری داشته باشد. این دمای پایین باعث حالت ارتجاعی و در نتیجه باعث نرم بودن آن می شود. بیشتر در نشیمن مبلمان سلطنتی و استیل مورد استفاده قرار می گیرد.

اسفنج :

اسفنج همان ابر معمولی می باشد. البته اندازه اسفنج مبلمان از ابرهای معمولی بزرگتر است. اسفنج هایی که دارای تراکم و وزن بالایی هستند با توجه به نرمی و حالت ارتجاعی بسیار خوبی که دارند از بهترین مواد اولیه مورد مصرف در نشیمن مبلمان محسوب می شوند.

هرچه چگالی اسفنج بیشتر باشد اسفنج از کیفیت و عمر بیشتری برخوردار است. اسفنج های 30 و 35 کیلویی قابل شست و شو هستند و با گذشت چند ماه از خرید مبل، به راحتی شکل و شمایل خود را از دست نمی دهند. معمولا در نشیمن مبل راحتی مورد استفاده قرار می گیرند. انواع با کیفیت تر اسفنج ها با نام های یورتان ( پلی اورتان) و اسفنج اچ آر در بازار وجود دارد.

از پر کاربردترین اسفنج هایی که امروزه در ساخت نشیمن مبل استفاده می شود اسفنج پلی اورتان معروف به یورتان است. این نوع اسفنج بر پایه آب تشکیل می شود. در واقع عنصر آب عامل انبساط و افزایش حجم اسفنج می شود.

اسفنج اچ آر از انواع اسفنج پلی یورتان است . علت نام گذاری به این خاطر است که از حرارت غیر مستقیم یا دمای کم ساخته می شود همین امر باعث شده تا مولکولهای بیشتری در این مدل اسفنج ها شکل بگیرند در نتیجه حالت ارتجاعی به آنها می دهند و از دیگر اسفنج ها نرم تر است.

 پارچه های مبلی:

شکلی که فوم سرد و می‌ دهد را نمی توان با اسفنج به وجود آورد زیرا پارچه‌ مبلی بیشتر با فوم سرد همخوانی دارد و باعث شده تا پارچه هایی از جنس چرم و یا پارچه ای بر روی فوم سرد بیشتر زیبایی را به وجود بیاورند. این پارچه ها برای انواع مبل راحتی از جمله مبل راحتی کلاسیک و استیل.

 درباره تولیدی بهین مبل:

تولیدی بهین مبل دارای تجربه ی بسیاری در زمینه تولید و فروش و عرضه انواع با کیفیت ترین مبل های راحتی می باشد و دارای مدل های متنوع خاص انواع مبل از جمله مدل مبل تیکا و مدل مبل چستر و مدل مبل ژینو می‌باشد.
مبلمان چستر جزء بهترین و پرفروش ترین مدل های مبل تولیدی مبل راحتی بهین می باشد و شما می‌ توانید این مبل‌ ها را با خرید مستقیم مبل از تولیدی با بهترین و کمترین قیمت خریداری کنید.
با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا اطلاعات بیشتری درباره اجزای مبل به شما بدهیم.

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *