اسفنج مبل, فوم مبل

فوم سرد بهتر است یا اسفنج

فوم سرد بهتر است یا اسفنج

فروشگاه مبل بهین

فوم سرد بهتر است یا اسفنج ؟ امروز می‌خواهیم به مقایسه این دو محصول بپردازیم.
فوم سرد جزء یکی از بهترین و با کیفیت ترین محصولاتی است که برای زیر کار و کف مبل استفاده می شود.

اسفنج به‌ دلیل جنسی که دارد بیشتر در قسمت دسته و پشتی مبل راحتی مورد استفاده قرار می گیرد البته برخی از تولیدی ها به خواست مشتری جهت کم شدن قیمت مبل از اسفنج برای کف نیز استفاده می کنند.

هنگام خرید یک مبل خوب و با کیفیت، به نکات بسیار زیادی ازجمله کلاف و چوب بدنه، جنس پارچه، اندازه مبلمان و دیگر موارد باید توجه کرد. یکی از مهم ترین نکاتی که ماهم در این مقاله می خواهیم به آن بپردازیم جنس نشیمن مبل می باشد. در ساخت نشیمن مبل یا از فوم سرد استفاده می شود یا اسفنج

برای کف مبل فوم سرد بهتر است یا اسفنج ؟

نوع مواد استفاده‌ شده در فوم مبل نیز بستگی به کاربرد مبلمان و درجه راحتی که از آن انتظار داریم، بستگی دارد

اولین چیزی که باید بدانیم فوم سرد و اسفنج هر دو از مواد اولیه بسیار خوب برای مبلمان هستند و بسته به نوع مبلمان مورد استفاد ه قرار می گیرند.

کف مبل یکی از اصلی ترین اجزای مبل می باشد که بر روی ظاهر و طرح‌ مبل تاثیر می گذارد. همچنین اگر از یک کفی مناسب استفاده کنید مبل دارای طول عمر بیشتری می باشد. 

در مقایسه ی فوم سرد و اسفنج می تواند که انواع فوم مبلی برای کف و نشیمن گاه اصلی مبل مناسب تر است زیرا مواد تشکیل دهنده فوم سرد و انواع فوم دارای جنس و کیفیت بیشتری هستند که باعث شده شکل ظاهری و مبل زیبا تر باشد و مبل دارای طول عمر بیشتری شود.

البته این نکته را نیز باید گفت که قیمت فوم سرد با توجه به جنس آن دارای قیمت بیشتری نسبت به اسفنج مبلی است. به همین دلیل است که تولیدی هایی مثل تولیدی بهین مبل به درخواست مشتری برای کف مبل از اسفنج و یا فوم سرد استفاده می‌کند.

فوم یکی از مهم ترین قسمت های مبلمان به حساب می آید چون روی راحتی مبلمان تاثیر زیادی دارد. همچنین احتمال خراب شدن فوم مبلمان بعد از چند سال بسیار زیاد است چون فوم قبلی دیگر مانند قبل نیست و باید عوض شود. معمولا افراد در هنگام خرید فوم جدید بسیار سردرگم می شوند و نمی دانند دقیقا باید کدام فوم را بخرند

آشنایی دقیق تر با اسفنج و فوم سرد:

همیشه این سوال مطرح بوده که فوم سرد بهتر است یا اسفنج ؟ اسفنج ها همان ابرهای معمولی و کرم رنگی هستند که می‌شناسید و ممکن است بارها آن ها را زمانی که مبلمان قدیمی شما خراب شده است دیده باشید. البته ابعاد و اندازه اسفنج مبلمان با ابرهای معمولی کمی متفاوت تر و بزرگتر است. در بعضی مبل ها در ساخت قسمت کف و نشیمن آن از این اسفنج ها استفاده می‌کنند. شاید بپرسید که علت استفاده از این اسفنج ها در مبلمان چیست. در پاسخ باید بگویم که اسفنج ها در جهت نرمی و راحتی بیشتر شما هنگام نشستن روی مبل استفاده می‌شود

یکی از پرکاربردترین و معتبرترین اسفنج هایی که امروزه در ساخت کف مبل استفاده می‌شود اسفنجی است با نام پلی اورتان که به اسفنج یورتان معروف است

فوم های سرد معمولا در دمای پایین در کوره ها ساخته شده و همین امر باعث شده تا این نوع از فوم ها دوام و عمر زیادی داشته باشند. این پایین بودن دما در ساخت فوم‌های سرد به این فوم ها حالت ارتجاعی می‌دهد‌. عمر مفید فوم های سرد معمولا 4 سال است. از فوم‌های سرد در جاهای مختلفی استفاده می‌شود که یک نمونه از آن ها صندلی های ماشین است

فوم سرد و اسفنج هر دو از مواد اولیه بسیار خوب برای مبلمان هستند و بسته به نوع مبلمان، باید مورد انتخاب قرار بگیرند. ابتدا این شما هستید که با انتخاب نوع مبلمانتان تعیین می‌کنید که فوم سرد برای آن استفاده شود یا اسفنج و در مرحله دوم این وجدان کاری تولید کننده است که از متریال مطلوب و مناسب برای مبل شما استفاده کند

فوم‌ با ترکیب مواد شیمیایی خاص در کوره ساخته می‌شود و دارای انواع مختلفی است. این تنوع باعث می‌شود تا فوم‌ هایی با کیفیت‌ های متفاوت در بازار موجود باشند. اما اسفنج، ابری معمولی است که در ضخامت‌های مختلف، تولید می‌شود و تنوع زیادی ندارد. تنوع های آن صرفا در سنگینی و حجم آن است. به طور کلی باید بگویم که فوم‌ها نسبت به اسفنج‌ها از ماندگاری و کیفیت بالاتری برخوردار هستند. به همین خاطر در صنعت مبلمان به‌صورت گسترده‌ تری مورد استفاده قرار می‌گیرند.

فوم سرد :

فوم ها در کوره با حرارت غیر مستقیم و در دمای پایین ساخته می شوند. همین امر باعث شده این نوع فوم دوام بیشتر و عمر زیادتری داشته باشد. این دمای پایین باعث حالت ارتجاعی و در نتیجه باعث نرم بودن آن می شود. بیشتر در نشیمن مبلمان سلطنتی و استیل مورد استفاده قرار می گیرد.

اسفنج :

اسفنج همان ابر معمولی می باشد. البته اندازه اسفنج مبلمان از ابرهای معمولی بزرگتر است. اسفنج هایی که دارای تراکم و وزن بالایی هستند با توجه به نرمی و حالت ارتجاعی بسیار خوبی که دارند از بهترین مواد اولیه مورد مصرف در نشیمن مبلمان محسوب می شوند.

هرچه چگالی اسفنج بیشتر باشد اسفنج از کیفیت و عمر بیشتری برخوردار است. اسفنج های 30 و 35 کیلویی قابل شست و شو هستند و با گذشت چند ماه از خرید مبل، به راحتی شکل و شمایل خود را از دست نمی دهند. معمولا در نشیمن مبل راحتی مورد استفاده قرار می گیرند. انواع با کیفیت تر اسفنج ها با نام های یورتان ( پلی اورتان) و اسفنج اچ آر در بازار وجود دارد.

از پر کاربردترین اسفنج هایی که امروزه در ساخت نشیمن مبل استفاده می شود اسفنج پلی اورتان معروف به یورتان است. این نوع اسفنج بر پایه آب تشکیل می شود. در واقع عنصر آب عامل انبساط و افزایش حجم اسفنج می شود.

اسفنج اچ آر از انواع اسفنج پلی یورتان است . علت نام گذاری به این خاطر است که از حرارت غیر مستقیم یا دمای کم ساخته می شود همین امر باعث شده تا مولکولهای بیشتری در این مدل اسفنج ها شکل بگیرند در نتیجه حالت ارتجاعی به آنها می دهند و از دیگر اسفنج ها نرم تر است.

 پارچه های مبلی:

شکلی که فوم سرد و می‌ دهد را نمی توان با اسفنج به وجود آورد زیرا پارچه‌ مبلی بیشتر با فوم سرد همخوانی دارد و باعث شده تا پارچه هایی از جنس چرم و یا پارچه ای بر روی فوم سرد بیشتر زیبایی را به وجود بیاورند. این پارچه ها برای انواع مبل راحتی از جمله مبل راحتی کلاسیک و استیل.

 درباره تولیدی بهین مبل:

تولیدی بهین مبل دارای تجربه ی بسیاری در زمینه تولید و فروش و عرضه انواع با کیفیت ترین مبل های راحتی می باشد و دارای مدل های متنوع خاص انواع مبل از جمله مدل مبل تیکا و مدل مبل چستر و مدل مبل ژینو می‌باشد.
مبلمان چستر جزء بهترین و پرفروش ترین مدل های مبل تولیدی مبل راحتی بهین می باشد و شما می‌ توانید این مبل‌ ها را با خرید مستقیم مبل از تولیدی با بهترین و کمترین قیمت خریداری کنید.
با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا اطلاعات بیشتری درباره اجزای مبل به شما بدهیم.

تولیدی مبل چهار دونگه بهین از تولیدی های خوب و معتبر امروزی است که توانسته است با ارائه ی محصولات با کیفیت و زیبا به مشتریان خود رضایت و اعتماد آن ها را جلب کرده و باعث کسب اعتماد مشتریان  در سراسر کشور شود

شما نیز می توانید از محصولات بهین مبل در سایت بهین مبل دیدن فرمایید و در صورت داشتن هر گونه سوال ، پاسخ خود را از پشتیبانان ما دریافت کنید

4/5 (1 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *