مبل چستر

طرز ساخت مبل چستر

مدل های مبل چستر طرز ساخت مبل چستر

فروشگاه مبل بهین

در طرز ساخت مبل چستر نسبت به دیگر انواع مبل راحتی حساسیت و دقت بالاتری وجود دارد زیرا مبل چستر طراحی خاصی را به خود اختصاص داده است و دارای لمسه دوزی هایی می باشد که اگر ظرافت به کار رفته در لمسه دوزی ها رعایت نشود کار زیبایی تحویل مشتری داده نمی شود.

تولیدی های زیادی وجود دارند که به تولید انواع مبلمان از جمله مبلمان لاکچری،مبلمان سلطنتی، مبلمان راحتی و مدل مبل ژینو و مبل مدل تیکا و… می پردازند که یکی از تولیدی های مبل راحتی، تولیدی بهین مبل نام دارد.

در این مقاله ما در مورد انواع مبل راحتی صحبت می کنیم و توضیحات کوتاهی در مورد هر کدام می دهیم تا شما با شناخت و آگاهی بیشتری بتوانید بر حسب نیاز و فضای خانه و محیط کار خود، به خرید بپردازید.

در بیشتر موارد وقتی برای خرید مبل وارد فروشگاه می شویم و به دنبال مبل مورد علاقه خود می گردیم و آن را خریداری می کنیم، این در حالی است که پشت صحنه این ظاهر زیبا و شیک که ما می بینیم مراحل سخت و دشواری طی می شود که ما هیچ گونه اطلاعی از مراحل ساخت مبل نداریم .

در بین انواع مبلمان، مبلمان چستر یکی از انواع مبلمان راحتی می باشد که در میان مردم و خانواده ها طرفداران زیادی دارد و رضایت آن ها را به خود جلب کرده است. طرز کار مبلمان چستر در منازل، محیط کار، کتابخانه ها، مکان های عمومی و … می باشد و به دلیل راحتی و آسایش بالا استفاده پرکاردی را دارند.

طرز ساخت مبل چستر

انواع مبل چستر و طرز ساخت مبل چستر

مبل چستر پادشاه دنیای مبلمان است! به ویژه وقتی از چرم طبیعی به رنگ قهوه‌ای ساخته شود؛ به دکوراسیون داخلی نمایی زیبا و لوکس می‌بخشد

مبل چستر با اینکه ریشه انگلیسی دارد، ولی قرن‌ هاست که در سرتاسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد و هنوز هم از نظر سبک و عملکرد هم با فضای سنتی و هم با محیط مدرن تطابق دارد

مبل چستر بیشتر با توجه به ابعاد و سایز هایی که دارد، برای استفاده در محیط‌ های تقریبا بزرگ مناسب است؛ همچنین در جهت تولید آن، پروسه‌ای طولانی و سختی طی می‌شود تا این مدل مبل، تولید و پخش شود.

مبلمان چستر اصلی در واقع از جنس چرم بوده است. پس از آن مبل چستر پارچه ای هم ساخته شد و به بازار آمد. دکوراسیون سبک روستیک یا روستایی بستر بسیار مناسبی برای مبل چستر چرم است. مبل چستر چرم قهوه ای اصیل ترین و قدیمی ترین مدل مبل چستر است. و سبک خاص خود را دارد.

در بین مردم، مبل های راحتی در مقایسه با دیگر انواع مبلمان از جمله مبل سلطنتی، کلاسیک و … از طرفداران زیادی برخوردار هستند و دلیلش این است که علاوه بر اینکه از قیمت مناسبی برخوردار هستند، آسایش و راحتی بیشتری را برای مردم فراهم می آورند.

مراحل ساخت انواع مدل مبلمان در حالت کلی یکسان است اما در جزئیات مربوط به هر مبل تفاوت هایی دارد به طور کلی طرز ساخت مبل چستر را در موارد زیر می توان خلاصه کرد :
۱-تهیه الوار و فرستادن به کارگاه نجاری
۲-در صورت نیاز رنگ آمیزی
۳-رویه کوبی
۴- لمسه دوزی

همان گونه که گفتیم مبل راحتی چستر، یکی از انواع مبلمان راحتی می باشد که در زیبایی اتاق نشیمن و محیط کار تاثیر بسزایی داشته و امکانات آسایش و آرامش را ایجاد می کند. این نوع مبل به صورت ال و نیم ست نیز به فروش می رسد و اگر برای منزل یا محیط کار شما فضای کافی وجود ندارد می توانید از این دو مدل استفاده نمائید.

طرح مبل چستر طرز ساخت مبل چستر

نکات لازم در تولید انواع مبل راحتی:

در ساخت مبل باید به مواردی دقت کرد به این صورت که، در مراحل تولید مبلمان مثل مراحل تولیدی مبل چستر بهتر است به نکاتی توجه داشته باشیم که در دوام و کیفیت مبل بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد از قبیل:

اسکلت مبل چستر بسیار مهم است و باید با کیفیت ساخته شود که چوب راش، چوب روس و چوب گردو از بهترین نوع انتخاب می باشد.

کلاف خام مبل چستر باید از نوع مرغوب انتخاب شود وحتی اگر جهت تعمیر مبل راحتی، کلاف مبل تعویض می شود باید از کلاف مبل راحتی جدید که دارای کیفیت بالا بوده استفاده شود تا رضایت مشتریان جلب گردد.

جنس پارچه انتخابی و روکش حتما باید قابل شستشو بوده و از کیفیت بالایی برخوردار باشد

تعریف و طرز ساخت مبل چستر

خرید مبل چستر جز مبل های راحتی محسوب می شود که در قرن هجده میلادی ساخته شده است. جنس چوب این نوع مبل از نوع راش یا روس بوده و پارچه مبلی آن از نوع چرم، کتان یا مخمل می باشد.

در مبل چستر، لمسه دوزی هایی به کار رفته و باعث فرو رفتگی و بر جستگی هایی شده است که همین لمسه دوزی ها اولا باعث شده که این نوع مبل از نظر راحتی و آسایش در رتبه اول قرار بگیرد و ثانیا در طرح مبل چستر جلوه خاصی را بخشیده است.

طرز ساخت مبل چستر

طرز ساخت مبل چستر یک و سه نفره

ظاهر مبل چستر، یادآور مبل‌های سلطنتی است و نوع پارچه‌ی به‌کاررفته در این مدل و دسته‌ی آن، شما را به یاد سبک اتاق‌ های کلاسیک می‌اندازد. پارچه‌ی مورد استفاده در این مدل، بیشتر مواقع مخمل و چرم است و فرصتی مناسب برای طرفداران چرم به وجود آورده است .

آماده کردن نقشه ساخت کلاف که می‌تواند با سرچی ساده در اینترنت به دست آید، داشتن ابعاد از قسمت‌ های مختلف مبل برش پایه، قید، پشتی و دسته بر طبق الگو و … از مراحل طرز ساخت مبل چستر یک و سه نفره است.

انتخاب پارچه مبل همیشه یکی از سخت‌ ترین کارهای ممکن در دیزاین نمودن دکوراسیون خانه است. برای انتخاب پارچه مبل چستر ترک و یا ساخت خودتان می‌توانید با مراجعه به پارچه‌ فروشی، پارچه مبلی مدنظرتان را خریداری کنید

برای ساخت مبلمان چستر طراحان و صنعتگران پروسه پیچیده ای را پشت سر گذاشتند و برای اینکه کیفیت این مبل ها بالا باشد برای ساخت آن زحمت زیادی کشیدند و برای پر کردن این مبل ها از موی دم اسب و پرز نارگیل استفاده می کردند و کم کم به آن ها پشم بز هم اضافه شد.

مشخصه اصلی مبلمان چستر لمسه دوزی هایی است که روی پشتی مبل قرار دارد. این لمسه دوزی ها می توانند بسته به طراحی آن روی دسته و نشیمن مبل هم باشند.

طرز ساخت مبل چستر خرید مبل تولیدی مبل چستر

مراحل طرز ساخت انواع مبل راحتی:

در این قسمت به طرز ساخت انواع مبل راحتی از جمله طرز کار مبل چستر می پردازیم که عبارتند از:

 • چوب توسط نجاران برش زده می شود و اسکلت مبل ساخته می شود.
 • بعد از برش چوب ها و آمادگی الیاف، رنگ کردن آن ها آغاز می شود و همین رنگ زدن از خورده شدن چوب ها جلوگیری کرده و دوام مبل بالا می رود.
 • اسفنج یا فوم داخل مبل قرار داده می شود.
 • پارچه مبلی روی اسکلت مبل کشیده می شود.
 • مرحله آخر، رویه کوبی نام دارد که مرحله بسیار مهمی در زیبا سازی مبل است.

 

مراحل تولید مبل طرز ساخت مبل چستر

تهیه الوار و کارگاه نجاری

ابتدا چوب ها به صورت الوار تهیه شده سپس وارد بخش نجاری می شود البته در مرحله اول انتخاب نوع چوب نکته بسیار مهمی می باشد . چوب هایی که بیشتر در این صنعت مورد استفاده قرار می گیرد چوب راش، گردو ، افرا و چوب روسی است . بعد از انتخاب چوب، چوب ها به کارگاه نجاری که توسط دستگاه های مخصوص برای برش اجرای عملیات بر روی آنها برده می شوند . که بر اساس طرح مبل به تکه های مورد نیاز برش خورده و چوب قابلیت استفاده را پیدا می کند .

اگر این مرحله در برش چوب اشتباهی رخ دهد یا به درستی برش نخورد باعث می شود تا مبل به راحتی سرهم نشود و باید دقت داشته باشیم چوب ها به هیچ عنوان رطوبت و ترک نداشته باشد.اگر این مبلمان طرح یا نقشی داشتند هم باید در این مرحله روی چوب اعمال شود .

مرحله رنگ آمیزی :

بعد از اینکه کلاف مبل ساخته می شود اگر قسمتی از مبلمان مثل پایه نیاز به رنگ داشت یا اگر چوب دارای رنگ پریدگی یا خرابی بود باید به قسمت رنگ کار رفته و با روشی صحیح سمباده زنی و رنگ آمیزی شود .این مرحله از حساسیت خاصی برخوردار است زیرا اگر ترک ها و رنگ پریدگی ها درست نشود عمر و دوام کلاف مبل پایین می آید.

انتخاب پارچه و رویه کوبی مبل:

در نهایت به بخش جذاب انتخاب ودوخت پارچه می رسیم که اصطلاحا به نام رویه کوبی شناخته می شود .که معمولا در ساخت مبلمان چستر از پارچه های نوبوک استفاده میشود این پارچه ها شبیه به چرم هستند اما ماهیت آنها کاملا پارچه است وچون این پارچه ها جنس خوبی دارند و برای تمیز کردن هم بسیار راحت هستند برای همین از این جنس پارچه استفاده می شود .رویه کوبی در زیبایی و راحتی مبل نقش مهمی دارد .رویه کوبی شامل تسمه کشی ، فنر کشی، قرار دادن اسفنج بر روی کلاف مبل، پارچه کشیدن و تنظیم آن بر روی مبل می باشد.

لمسه دوزی مبل :

این قسمت در زیبایی مبل نقش به سزایی دارد در این مرحله، هر قسمت از مبل چستر که نیاز است را لمسه دوزی می کنندمثلا بعضی از انواع این مبلمان در قسمت پشتی و دسته و بعضی در قسمت نشیمن لمسه دوزی می شوند و این لمسه دوزی ها معمولا با دست انجام میشوند.

موارد و نکات لازم در خرید مبل چستر:

هنگام خرید به جنس پارچه بسیار دقت کنید و پارچه ای را انتخاب نمائید که قابل شستشو باشد.

فضای خانه یا محیط کار خود را جهت خرید مد نظر بگیرید و مبلی را انتخاب کنید که مناسب فضای نشیمن خانه یا محیط کار شما باشد و اگر فضای کافی وجود ندارد می توانید از طرح ال یا نیم ست آن خریداری نمائید.

حتما ضمانت نامه و گارانتی مبل خریداری شده را دریافت نمائید.

مبلی را خریداری کنید که از نظر کیفیت و کارایی در حد بالایی قرار داشته باشد و بهتر است از تولیدی مبل چستر معتبر، خرید مبل خود را انجام دهید.

روکش چرم به مبل شما جلوه خاصی را می بخشد و دوام بالاتری دارد. توصیه ما به شما این است که اگر روکش چرم را انتخاب کنید علاوه بر زیبایی، دوام بالاتری را برای مبل خود در نظر گرفته اید.

جنس انواع فوم مبل در این نوع مبل بسیار مهم است و باید از جنس مرغوب باشد به عنوان نمونه فوم سرد یا اسفنج 30 یا 35 کیلویی.

طرز ساخت مبل چستر کلاف مبل چستر تولیدی مبل چستر تولیدی مبل ارزان

درباره یکی از تولیدی های مبل چستر:

اگر در مورد مراحل ساخت مبل اطلاعاتی کسب کنید مطمئنا هنگام خرید به شما کمک می کند تا خریدی پرسودتر و بهتر داشته باشید .این اطلاعات شامل مراحل ساخت و تولید مبل و استفاده از ابزارها و انواع چوب ها ، رنگ کردن و استفاده از پارچه های مختلف برای تکمیل مبل می باشد که هر کدام از این مراحل بسیار مهم و حائز اهمیت است و نیاز به دقت فراوان دارد.

تولیدی مبل چهاردانگه بهین ، شیوه ای نوین از فروش مبلمان و لوازم دکوراسیون را، جهت هرچه آسان تر شدن خرید این دسته از کالاها پیش روی کاربران خود قرار می دهد

هدف ما در بهین مبل ، ایجاد بستری برای رقابت عادلانه و برابر تولیدکنندگان این صنعت، جهت ارتقا سطح کیفیت محصولات، در فضایی سالم و به روز است. این آغاز راه، برای تحقق یک هدف بزرگ و تحول صنعت دکوراسیون و مبلمان ایران خواهد بود.

تولیدی بهین مبل، یکی از تولیدی مبل راحتی مخصوصا مبل چستر می باشد که این تولیدی تمامی مبلمان را در بالاترین کیفیت ازنظر جنس چوب، پارچه و اسفنج تولید می کند و دارای ضمانت نامه و خدمات پس از فروش می باشد شما می توانید برای خرید مستقیم مبل از تولیدی ما با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

شما مشتریان می توانید جهت مشاهده طرح های مختلف انواع مبل راحتی به سایت این تولیدی مراجعه کرده و در مورد انواع مبلمان و قیمت آن ها آگاهی پیدا کنید.

پس با ما از طریق سایت این تولیدی و شماره تماس در ارتباط باشید.

0/5 (0 نظر)

13 نظر در “طرز ساخت مبل چستر

 1. اردچی گفت:

  ممنون از پشتیبانیتون

 2. حمیدی گفت:

  ممنونم از پاسخ گویی خوبتون

 3. اسعدی گفت:

  عالی بود مچکرم

 4. افخمی گفت:

  مرسی از اطلاعاتتون

 5. عالمی گفت:

  ممنون از توضیحات کاملتون

 6. لشگری گفت:

  از چه نوع چوبی برای تولید مبل هاتون استفاده می کنید

  1. مدیر گفت:

   سلام چوب روس

 7. رضایی گفت:

  عالی اطلاعات خوبی بود

  1. جلالی گفت:

   منم با نظر شما موافقم واقعا اطلاعات مفیدی میزارن

 8. حسین آبادی گفت:

  سفارش هم قبول می کنید

  1. مدیر گفت:

   بله سفارش هم قبول میکنیم برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

 9. مطهری گفت:

  کجا می تونم کاراتونو ببینم

 10. راستا گفت:

  اطلاعات کاملی بود مرسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *