مبل راحتی

مبل سنتی

مبل سنتی طرح مبل چستر

فروشگاه مبل بهین

مبل سنتی انواع متفاوتی دارد اما می‌ توان گفت که مبل سنتی می‌ تواند یک مبل راحتی نیز باشد همانطور که مبلمان چستر مبل راحتی تولیدی بهین مبل می باشد.

در اصل می‌ توان گفت که طرح مبل است که بر روی سنتی و یا راحتی بودن آن تاثیر می گذارد مبل راحتی که ظاهری سنتی داشته باشد نیز می‌ تواند یک نوع مبل سنتی باشد.

عواملی که بر روی ظاهر مبل تأثیرگذار هستند را میتوان به پارچه مبلی و یا محصولاتی مثل انواع اسفنج مبل دسته بندی کرد. تمامی این موارد گفته شده باعث شده تا مبل نمای زیبایی گرفته و مدل های متنوعی را به وجود بیاورند.

برای مثال مدل هایی که در تولیدی به این موضوع وجود دارد دارای ویژگی های متفاوتی هستند برای مثال مدل مبل تیکا یک مبل راحتی می باشد که دارای انواع فوم مبل در اندازه های ۵ و یا سه سانتی است و یا مدل مبل ژینو نیز دارای پارچه های متفاوتی برای ساخت و چوب ها روسی در رنگ بندی های متفاوت می باشد مثل خرید مبل چستر.

مبل سنتی یکی از مبل هایی است که امروزه طرفداران زیادی دارد و در بیشتر خانه های قدیمی می توان از آن استفاده کرد

خرید مبل ستنی ایده ای بسیار زیبا برای حفظ سنت های ایرانی و دوری از غرب زدگی است. با خرید مبلمان منزل سنتی تلفیقی از چوب و هنر را در منزل خود خواهید داشت

داشتن منزلی شیک آرزوی هر کسی است. منزل سنتی حال و هوای خاصی دارد که آرامش را برای شما به ارمغان می آورد. با ورود به منزل سنتی که وسایل آن دارای هویت هستند، حس ارزشمند بودن را به شما هدیه می دهد.

مبل سنتی مبل اسکار با پارچه ملیتا

مبل سنتی چیست؟

داشتن خانه ای ایرانی همراه با تمامی المان های سنتی آرزوی هر خانواده ای است. استفاده از مبل سنتی ایرانی، صنایع دستی، وسایل ایران وهمه وهمه می توانند فضای خانه را کاملا ایرانی کرده وحس وحال فوق العاده ای را به آن ببخشد.

مبلمان سنتی که به مبلمان استیل یا سلطنتی هم معروف است،مبلمانی رسمی است که تا پایان دوره ویکتوریا درست قبل از قدرت گرفتن جنبش مدرنیسم ساخته می شد.سبک سنتی بسیار محبوب و مورد استقبال عموم است وبرهمان اصول نظری سبک کلاسیک متکی است یعنی نظم، تقارن و تناسب. جدیدترن سبک مبلمان سنتی از مبلمان محبوب اروپا در قرن هجدهم و نوزدهم الهام می گیرد که جلوه ای گرمتر و دلنشین تر و کمتر اصیل به آن داده است و آن را به سبک کلاسیک نزدیکتر می کند.

سبک سنتی ایرانی، هیچ گاه از مد نمی افتد و شما با خرید وسایل سنتی هرگز پشیمان نخواهید شد. مبلمان منزل سنتی یکی از مهم ترین وسیله هاییست که برای منزل خود نیاز دارید. در هنگام خرید مبلمان سنتی توجه کنید که بقیه ی وسایل آن قسمت از منزل خود را نیز سنتی انتخاب کنید

وجود هماهنگی در بین وسایل منزل سلیقه ی شما را به رخ دیگران خواهد کشید. در زمان خرید مبلمان سنتی توجه کنید که آن را برای چه قسمتی از منزل خود در نظر گرفته اید. مبلمان سنتی برای پذیرایی و نشیمن منزل شما متفاوت است و شما می توانید هر مدلی را که مد نظرتان است انتخاب نمایید.

در هنگام خرید مبلمان سنتی کیفیت را فدای قیمت نکنید. خرید جنس های ارزان قیمت می تواند به ضررتان تمام شود. کیفیت پارچه و چوب مبلمان دو مورد مهمی است که باید در زمان خرید به آن ها توجه کنید. سعی کنید مبلمان سنتی خود را از مراکز معتبر خریداری نمایید تا از کیفیت و دوام مبلمان خود مطمئن شوید.

مبل مدل ژینو مبل سنتی

ویژگی های  مبلهای سنتی:

اگرچه امروزه کمتر می‌توانید ردپایی از سنت و سادگی را در خانه‌های ایرانی بیابید اما اصالتی که با روح و جسم مردم عجین شده و با آن‌ها زندگی کرده محال است به فراموشی سپرده شود. علاقه‌مندان به سبک سنتی حتی در خانه‌های مدرن خود نیز جایی برای تخت یا مبل سنتی می‌یابند تا اصالت خود را به رخ بکشند، بنابراین دراین خانه‌ها با یک مدل مبل سنتی در منزل، بالکن یا حیاط خلوت روبه‌رو می شوید.

مبل سنتی از چوب های کاملا تراش خورده و حکاکی شده و غالبا تیره رنگ ساخته می شود  و دسته هایی منبت کاری که با دقت تمام حکاکی شده اند . بخش هایی از قسمت های منبت کاری شده همراه با موادی مثل برنج یا مواد غیرمعمول دیگر مثل استخوان یا عاج فیل می باشد . روکش مبل ها هم از پارچه های ابریشمی در طرح های شلوغ با رنگ یکدست یا پارچه های پر نقش و نگار استفاده می شود

سبک سنتی بسیار محبوب و مورد استقبال عموم است و بر همان اصول نظری سبک کلاسیک متکی است یعنی نظم، تقارن و تناسب. این رابطه نه تنها از نظر ظاهری مشهود است، بلکه بیش از هر چیز در ساختار آنها هم دیده می شود. اما با این حال تفاوت اساسی این دو سبک در زیبایی و جلوه بیشتر مبلمان کلاسیک است.

ممکن است برای خرید مبلمان چوبی نسبت به سایر متریال ها مجبور به صرف هزینه زیادتری باشید، اما با این کار از مبلمانی که طول عمر زیاد، ظاهر خوب و راحتی در پی دارد استفاده کرده اید.

طرح مبل چستر یک طرح مدرن و کلاسیک است که هم چنین یک مبل سنتی نیز محسوب می شود با جنس چرم و پارچه ای می باشد که در کنار اینکه ظاهری کلاسیک دارد دارای ویژگی های یک مبل راحتی نیز می باشد.

اکثر عموم مبل سنتی را بر اساس ظاهرشان تشخیص می دهد اما در حقیقت مبل سنتی دارای ویژگی‌ های متفاوت زیادی می باشد. اصول مبل از پارچه و کوسن و زیر کار و چوب و فوم تشکیل می‌شود اما مبل های سنتی تفاوتی که با مبل های راحتی دارد نوع پارچه و نوع این محصولات است که برای ساخت اولیه از آن استفاده می کنند.

table

این مدل مبل  ویژگی هایی دارد که باعث می شود به دلیل قدیمی بودن مدل و طرح آن ها کمتر کسی برای خرید این مدل اقدام کند. مبل سنتی ظاهری دارند که به بسیاری از خانه ها جلوه خاصی می دهند به همین دلیل گاهی بهتر است قبل از اینکه به مدل مو توجه کنید به مدل و دیزاین خانه بیشتر دقت کنید و یک مبل مناسب جهت هم خوانی بیشتر با خانه انتخاب کنید.

ویژگی های دیگر مبل های سنتی

روکش مبل ها هم از پارچه های ابریشمی در طرح های شلوغ با رنگ یکدست یا پارچه های پر نقش و نگار استفاده می شد.مبلمان سنتی بیشتر به دلیل مجلل بودنشان معروف هستند.

با این حال سبک سنتی نسبت به ریشه های باستانی خود ساده تر است.  درعکس‌های قدیمی، تصویری از مبلمان یا تخت سنتی را در دکوراسیون منازل ایرانی دیده‌اید. سبک سنتی بسیار محبوب و مورد استقبال عموم است و بر همان اصول نظم، تقارن و تناسب متکی است.

یکی از ساده‌ترین راهکارها برای ایجاد دکوراسیون سنتی در خانه استفاده از تخت سنتی برای منزل است؛ اگر فضای کافی برای به کار بردن یک ست کامل از مبلمان سنتی را ندارید می‌توانید فقط یک تخت سنتی را در گوشه‌ای از اتاق نشیمن یا راهرو قرار داده و آن را با بالشت و کوسن‌های سنتی تزئین کنید. آنچه در نحوه چیدمان تخت سنتی در منزل، باید رعایت شود ایجاد نظم و آرامش در فضای خانه است بنابراین  مبلمان سنتی باید در امتداد یک خط مستقیم چیده شود.

مبل اسکار با پارچه موسکو  مبل سنتی

ویژگی مبل کلاسیک

مبلمان کلاسیک منبت کاری های ظریف و زیبایی دارد که از ویژگی های اصلی مبلمان سنتی است اما میزان تراش خوردگی و حکاکی ها در مبل سنتی به مراتب بیشتر از مبل کلاسیک است.

از طرفی میزان چوب مصرفی در مبل کلاسیک معمولاً نسبت به مبل سنتی کمتر است چون ابعاد مبل های سنتی بزرگ تر هستند وهمین موضوع باعث سبک تر بودن مبل های کلاسیک می شود وتمام این ویژگی ها باعث می شود که مبل کلاسیک ارزان تر از مبل های سنتی یا سلطنتی باشند.

در سبک کلاسیک رنگ های روشن و ملایم و اساسا خنثی ارجعیت دارند. در مبلمان سنتی، دامنه رنگ ها بسیار گسترده تر و غنی تر هستند. حتی اگر از رنگ های خنثی هم استفاده شود باز هم برای رسیدن به الگوهای زنده تر و برجسته تر، دامنه رنگ ها می تواند از قرمز تا سبز یا از زرد تا آبی تغییر می کند.

البته ما از بی نظمی و نابسامانی در ترکیب رنگ ها صحبت نمی کنیم، نباید فراموش کرد که هم در سبک سنتی وهم در سبک کلاسیک هر عنصر باید به روشی متناسب وهماهنگ با محیط کلی لحاظ شود.

تفاوت مبل کلاسیک و سنتی:

در سبک کلاسیک رنگ های روشن و ملایم و اساسا خنثی استفاده میشود. در مبلمان سنتی، دامنه رنگ ها بسیار گسترده ترهستند. بنابراین تفاوت بین سبک کلاسیک و سنتی به طورعمده به مواد مورد استفاده و تزئینات و مجلل بودن این دو سبک برمی گردد. همچنین رنگ ها قوی تر در سبک سنتی نسبت به طیف خنثای رنگ ها در سبک کلاسیک است.

طرز ساخت مبل چستر مبل سنتی
بهین مبل:

تولیدی بهین مبل با تجربه‌ای بالای ۱۰ سال دارای مدل های بسیار جدید و متنوع می باشد که شما می توانید از طریق سایت ما این مدل ها را مشاهده کنید برای دریافت اطلاعات بیشتر نیز می توانید از طریق شماره تلفن های موجود در صفحه اصلی با ما تماس بگیرید همچنین می توانید برای خریداری انواع مبل ها و کاناپه ها هم به صورت عمده هم به صورت تکی اقدام کنید.

طرح مدل ها بسیار متنوع می باشد  و شما می توانید بر اساس مدل مبل، پارچه و رنگ چوب زیر مبل خرید مستقیم مبل از تولیدی ما را تجربه کنید و بر اساس سلیقه خود و مبلغ مورد نظر سفارش خود را انجام دهید.
با ما در تولیدی مبل چهاردانگه بهین مبحث همراه باشید تا مدل های متنوع و با کیفیت تولیدی مبل راحتی بهین را به شما عرضه کنیم.

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *