تولیدی مبلمان راحتی

مراحل تولید مبل

مراحل تولید مبل

فروشگاه مبل بهین

وقتی برای خرید مبل به فروشگاه مراجعه می کنید اگر اطلاعاتی شامل مراحل تولید مبل را بدانید می توانید انتخاب راحت تر و بهتر و با کیفیت تری داشته باشید.در ابتدا انواع مبل را نام می بریم که عبارتند از: مبلمان راحتی، مبلمان کلاسیک،مبلمان سلطنتی، مبلمان لاکچری و غیره. همچنین در این مقاله می خواهیم انواع مبل راحتی را بیان کنیم و توضیحاتی راجع به هر کدام بدهیم و مراحل تولید آن ها را توسط تولیدی معتبری همچون تولیدی بهین مبل بیان نماییم.

مبلمان امروزه عضوی جدا نشدنی در دکوراسیون منازل ، دفاتر کار ، هتل ها و رستوران ها می باشد .

ضروری ‌ترین و مهم ‌ترین مراحل تولید مبل ، اسکلت یا ساختمان آن است بنابراین محکم و با دوام بودن اسکلت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. برای طراحی و ساخت مبلمان در مرحله اول باید چوب مناسب جهت ساخت اسکلت مبل انتخاب شود . چوب گردو، بلوط ، صنوبر، روسی ، راش و… با توجه به شرایط جغرافیایی در این صنعت مناسب است.

مراحل تولید مبل مبل چستر لوگان با پارچه مازراتی

انواع مبل راحتی عبارتند از: مبل ژینو، مبل تیکا، مبل چستر و … که توضیحات مختصری در مورد هر کدام می دهیم.

مبل چستر: در این نوع مبل فرو رفتگی و بر جستگی هایی به وسیله یک سری لمسه دوزی به وجود آمده است که راحتی بیشتری را فراهم آورده و افراد روی این نوع مبل احساس آرامش بیشتری دارند.

مبل تیکا: این نوع مبل از اسفنج های 35 کیلویی پر می شود و دارای دسته هایی می باشد که جنس آن از چوب راش و جنس کلاف ها از جنس روس می باشد.

مبل ژینو: این نوع مبل در مقایسه با مبل های دیگر دارای دوام بیشتری بوده و نمای این نوع مبل، چوبی می باشد و جنس پارچه آن از نوع مازراتی و چرم است.

مراحل تولید مبل در کشور به چه صورت است؟

امروزه تولید مبل در سراسر کشور به صورت تخصصی صورت می گیرد اما موضوع مهم کیفیت تولید مبل است که امروزه باعث جذب مشتری می شود

در مرحله اول چوب های به کار رفته در تولید مبل که بیشتر از جنس راش بوده و از جنگل تهیه شده اند و به صورت تخته الوار، به انبار چوب منتقل می شوند. الوار ها در انبار نگه داری می شوند تا زمانی که از خشک بودن کامل قسمت های مختلف آن اطمینان حاصل شود پس از خشک شدن کامل چوب، مرحله تولید مبل آغاز می شود

در قسمت دیگر با توجه به الگوهایی که بر روی نواحی مختلف مبل طراحی می شود به حالت و اجزای اولیه مبل تبدیل می شوند

در مرحله ی بعد الگوهای تهیه شده از چوب که فرم نهایی خود را پیدا کرده اند ، جهت حک نقوش منبت به مرحله سی ان سی میرسند ، در این مرحله پرسنل متخصص طراح سه بعدی طرح نقوش مورد نظر را در قالب فایل 3 بعدی طراحی کرده و به دستگاه سی ان سی منتقل کرده و بعد از بستن الگوها بروی دستگاه مرحله حکاکی منبت بروی چوب آغاز میشود

پس از آن  الگوهای چوبی منبت شده به بخش مونتاژکاری منتقل میشوند

کلاف تهیه شده قبل از رنگ شدن نیاز به اصلاح دارد ، در این مرحله پرسنل بخش اول رنگ کاری با استفاده از ابزار و ماشین آلات مخصوص تمامی قسمت های منبت شده و سطوح مبل را صیقلی و نرم میکنند ، پس از اتمام این مرحله مبل به بخش دوم رنگ کاری منتقل شده و آماده رنگ میشود

پس از خشک شدن کامل کلاف آن را به قسمت رویه کوبی که مرحله پایانی تولید مبلمان محسوب میشود منتقل میکنند ، در این قسمت پرسنل با استفاده از ابزار آلات و مواد اولبه مختلف از قبیل فوم ، اسفنج ، پنبه دانه و … مبل را با توجه به نوع پارچه و سفارش رویه کوبی میکنند

مراحل تولید مبل مبل اسکار با پارچه موسکو

نکات قابل توجه در تولید انواع مبل راحتی:

انسان ها همیشه به دنبال تنوع و زیبایی هستند وهمیشه دوست دارند که محیط زندگی آن ها نهایت زیبایی و آرامش را داشته باشد.

مبل های راحتی نسبت به مبل های کلاسیک و سلطنتی از طرفداراران زیادی در بین مردم برخوردار است زیرا علاوه بر راحتی بیشتر نشیمن گاه از قیمت مناسب تری برخوردار هستند.

طرح مبل در زیبایی اتاق نشیمن و حتی محیط کار بسیار حائز اهمیت می باشد به عنوان مثال طرح مبل چستر در انتخاب مبل بسیار مهم بوده و بر اساس فضای اتاق نشیمن و محیط کار باید انتخاب شود و اگر فضا به اندازه کافی موجود نیست باید از مبل ال یا نیم ست استفاده شود تا منزل یا محیط کار زیبایی خود را از دست ندهد.

ما در ادامه مطلب به بیان تولیدی انواع مبل راحتی از جمله خرید مبل چستر مطالبی را توضیح می دهیم تا شما بتوانید اطلاعات بیشتری را کسب کرده و خرید مطمئن تری داشته باشید.

مراحل تولید مبل به صورت خلاصه:

در ساخت مبل عوامل بسیار مهمی وجود دارند که عبارتند از:

  • اسکلت مبل، به این صورت که اسکلت مبل باید از چوب بسیار با کیفیت از جمله چوب سفید، راش، روس گرجستان و چوب گردو باشد.
  • انواع اسفنج مبل که باید از نوع بسیار مرغوب استفاده شود به عنوان مثال فوم سرد یا اسفنج 30 یا 35 کیلویی.
  • نوع پارچه مبلی و دوخت آن بسیار اهمیت دارد و باید پارچه هایی انتخاب شود که قابل شستشو بوده و مشکلی ایجاد نشود.

حال مراحل تولید مبل را بیان می کنیم:

نجار با توجه به نوع محصول تولیدی، چوب را انتخاب می کند. برای مثال برای تولید کلاف داخلی مبل راحتی از چوب روس و برای نمای آن از چوب راش یا توسکا استفاده می شود.چوب هایی که بیشتر در این صنعت استفاده می شود چوب گردو، راش، بلوط، افرا، صنوبر و چوب روسی می باشد. سپس چوب ها به کارگاه نجاری برای برش و اجرای عملیات بر روی آن ها برده می شود.اگر منبت کاری داشته باشد در این قسمت بر روی مبل اعمال می شود.کیفیت مبل با نوع چوب و اسکلت کار ارتباط کامل دارد

رنگ کاری در تولید مبلمان:

بعد از نجاری و ساخت کلاف مبل، اگر چوب دارای رنگ پریدگی یا خرابی بود در این مرحله باید با استفاده از رنگ و سمباده زنی این خرابی ها درست شودتا چوب و اسکلت مورد استفاده دوام بیشتری پیدا کند و اگر درست نشود باعث می شود عمر کلاف پایین بیاید. بعضی از تولیدی ها بعد از رنگ کردن از پلی استر مات یا براق استفاده می کنند که رنگ چوب را تثبیت و ماندگار می نماید.

انتخاب پارچه مبل:

پارچه مناسب و زیبا که با الگو مبل هماهنگی دارد باعث می شود تا مبل جلوه بهتری بگیرد. برای مبل هایی که حالت کلاسیک و مجلسی دارند پارچه های سنگین و برای مبل های راحتی از پارچه های مخمل و آبرنگی و شاد تر استفاده می شود. سپس با استفاده از دستگاه های خیاطی پارچه ها برش زده می شوند.

رویه کوبی مبل:

رویه کوبی در زیبایی و راحتی مبل نقش به سزایی دارد ودارای مراحل تسمه کشی، فنر کشی ، قرار گرفتن اسفنج بر روی کلاف، پارچه کشیدن و تنظیم آن بر روی مبل می باشد.

انتخاب فوم:

فوم ها در انواع گرم، سرد، فوم ویژه هستند. فوم گرم در دمای بالای کوره پخته و چون چگالی آن کم است در کف مبلمان استفاده می شود و این خاصیت به مرور از بین می رود و فوم نرم تر و بعد از چند سال جا می اندازد. فوم سرد ازحرارت غیر مستقیم یا دمای کم استفاده می شود.حالت ارتجاعی این فوم نسبت به فوم گرم بیشتر و به طور معمولی نرم تر است.معمولا در کف مبلمان راحتی استفاده می شود. 

مراحل تولید مبل میز ناهارخوری مدل مدیا خرید مبل از تولیدی

تولیدی انواع مبل راحتی:

تولیدی مبل چهار دانگه بهین یکی از تولیدی های معتبری است که امروزه با ارائه مبلمان زیبا و مدرن باعث جذب مشتریان زیادی شده است شما می توانید انواع متفاوتی از مبل و سرویس خواب و کمد و رختکن و …. را در بهین مبل مشاهده فرمایید

در ایران یکی از تولیدی هایی که به تولید انواع مبل راحتی با کیفیت می پردازد، تولیدی بهین مبل می باشد.

در این تولیدی مبل راحتی بهین تمامی محصولات ساخته شده با نهایت دقت و ظرافت ساخته می شوند و توانسته رضایت کامل مشتریان را جلب کند.

تولیدی بهین مبل به شما خریداران محترم اطمینان می دهد که اجناس به کار رفته در مبل از جمله چوب، فوم و پارچه از بهترین و بالاترین کیفیت برخوردار باشد.

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت این تولیدی مراجعه و از مدل های متنوع آن دیدن حاصل فرمائید و با ما در تماس باشید با خرید مستقیم مبل از تولیدی در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

5/5 (1 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *