مبل راحتی

چیدمان مبل

چیدمان مبل

در این نوشته می خواهیم در مورد انواع مختلف چیدمان مبل صحبت کنیم. هر کدام از انواع مبلمان از جمله مبلمان لاکچری، مبلمان راحتی، مبلمان سلطنتی، مبلمان اسپرت و … دارای چیدمان مخصوص به خود می باشد که هر کدام بر اساس رنگ و تنوع در منزل و بر اساس نیاز کاربرد دارند و چیده می شوند به این صورت که طریقه چیدمان مبل راحتی با چیدمان مبل سلطنتی متفاوت است.

به عنوان مثال جهت چیدمان مبل در خانه های کوچک و همچنین برای مکان هایی که فضای کافی وجود ندارد چیدمان مبل نیم ست یا چیدمان مبل ال بسیار پر کاربرد می باشد

اصول چیدمان مبل

در منزل و محیط کار، چیدمان مبل بسیار متفاوت می باشد به این شکل که به عنوان نمونه در منزل، چیدمان مبل چستر و یا چیدمان مبل اسپرت به یک شکل می باشد و در محیط کار به شکل دیگری باید چیدمان انجام شود.

افراد متخصصی وجود دارند که می توانند شما را در چیدمان انواع مبلمان یاری دهند تا بتوانید فضایی مناسب و زیبا را ایجاد نمائید و با چیدمان مبل و تلویزیون در جای مناسب، جلوه خاصی را به منزل یا محیط کار خود بدهید.

چیدمان مبل اصول و قوانین خاصی دارد که با توجه به اندازه اتاق دکوراسیون منزلتان این کار انجام می‌شود . وقتی که طراحی داخلی خانه را انجام می‌دهیم. چیزهای زیادی مانند نقاط کانونی و دیوارهای اصلی را باید در نظر بگیریم .

چیدمان مبل اگر اصولی باشد باعث دوبرابر شدن زیبایی دکوراسیون منزل می شود، نحوه چیدمان مبلمان مهم ترین نکته در دکوراسیون منزل است. تصمیم گیری در مورد نحوه چیدمان مبلمان با یک مدل در ذهنتان اولین قدم برای ایجاد محیطی منسجم است که سلیقه شخصی تان را منعکس می کند.

راهنمای چیدمان مبل

ابتدا اتاق را اندازه گیری کنید و بعد تصمیم به خرید و چیدمان مبل بگیرید و مهم است که اندازه فضایی را که با آن کار می کنید بدانید تا وسایل سایز مناسب را انتخاب کنید. برای چیدمان نقطه کانونی را پیدا کنید. منظور از نقطه کانونی نقطه ای می باشد که تلویزیون و یا گاها شومینه در آن قرار می گیرد و بعد از تعیین آن نقطه ست مبلمان تان را روبروی نقطه کانونی چیدمان کنید.

مبل ها و صندلی ها باید روبروی هم قرار بگیرند و اگر می توانید اسباب و اثاثیه خود را به دیوار نچسبانید، چون این باعث می شود فضای بیشتری ایجاد شود. به خاطر داشته باشید که مهمانان شما باید بدون فریاد زدن، گفتگو کنند این فضا به خصوص برای اتاق های نشیمن و خانوادگی مهم است.

مبل استیل برای خانه های بزرگ مناسب می باشند. مبل های سلطنتی و استیل در مقایسه با مبلمان راحتی دارای ارتفاع بلندتری و حجم بیشتری می باشند و به همین دلیل استفاده از این سبک را در منازل بزرگ پسندیده می دانند. در یک اتاق نشیمن بزرگ با پنجره های زیاد، مبلمان را جلو و در مرکز بچینید و مبلمان باید روبه روی هم باشند و فاصله آن ها زیاد نباشد و زیر صندلی ها یک فرش بیندازید.

اگر اتاق نشینمن و یا پذیرایی شما کوچک است بهتر است از مبلمان کلاسیک و راحتی تا حد امکان ساده استفاده کنید تا با ایجاد شلوغی محیط شما را کوچک جلوه ندهد.

در فضاهای کوچک بهتر است از رنگ های روشن استفاده کنید تا موجب بزرگ تر دیده شدن فضا نیز شود. همچنین طراحی صحیح نورپردازی را فراموش نکنید. میز ها یا مبلمان را طوری کنار هم قرار دهید تا در هنگام استفاده، فضای اضافی ایجاد نکنید.

 اطمینان حاصل کنید که فضای طراحی به همان اندازه که تاثیرگذار است، کاربردی هم باشد. اجازه دهید حداقل 76 سانت بین مبلها باز باشد تا میهمانان به راحتی بتوانند در اطراف آن ها حرکت کنند. مهم است قالیچه ای را انتخاب کنید که اندازه مناسبی داشته باشد به طوری که اندازه مبل شما را خراب نکند.

مراحل تولید مبل

قانون های چیدمان مبل

در این قسمت می خواهیم قانون‌های چیدمان‌مبل را با شما مطرح کنیم.

1. اندازه گیری: بهتر است اندازه اتاق را در نظر بگیریم و برای بهتر انجام شدن کار طراحی را روی کاغذ پیاده کنیم.

2.انتخاب نقطه کانونی: انتخاب نقطه کانونی یعنی قسمتی از اتاق که بخواهیم آن را نسبت به جاهای دیگر برجسته تر نشان دهیم .

3.ایجاد فضایی برای گفتگو: صندلی ها را باید طوری تعیین کنیم که با نقطه کانونی روبرو شود و فضای بین مبلمان کم باشد و گفتگو راحت‌تر صورت گیرد.

4.رفت و آمد را در نظر بگیرید: باید فضای مناسب برای رفت و آمد راحت مهمانان  وجود داشته باشد.

5منطقه فرش:از فرش برای محکم کردن مبلمان  و اضافه کردن بافت به فضا مورد استفاده قرار می گیرد.

6.نورپردازی: با استفاده از نور طبیعی که از پنجره ها تهیه می شود و ترکیبی از لامپ های بالای سر و چراغ های رومیزی برای ایجاد نور مناسب استفاده کنید.

مراحل تولید انواع مبلمان:

مراحل تولید انواع مبل مانند  مراحل تولیدی مبل ژینو و مراحل تولیدی مبل تیکا و …. معمولا به شرح ذیل است

  1. درمرحله اول چوب ها بعد از برش توسط نجاران در کنار هم قرار گرفته و در نتیجه اسکلت مبل ساخته می شود.
  2. رنگ زدن چوب انجام می شود تا چوب ها دوام بیشتری پیدا کنند.
  3. در مرحله سوم اسفنج ها یا فوم ها داخل مبل قرار داده می شوند.
  4. در مرحله چهارم پارچه مبلی یا روکش روی مبل کشیده می شود.
  5. مرحله آخر رویه کوبی مبل انجام می شود که این مرحله جز مهم ترین مراحل بوده و در زیبایی مبل نقش بسیار مهمی دارد.
  6. عواملی که در زیبایی محیط اهمیت دارد

در زیبایی محیط منزل و محیط کار علاوه بر چیدمان مبلمان منزل یا چیدمان مبلمان در محیط کار عوامل مهم دیگری حائز اهمیت می باشند که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

  • جنس پارچه در زیبایی و همچنین دوام و کیفیت مبل بسیار مهم می باشد به عنوان مثال انتخاب جنس چرم برای پارچه روی مبل زیبایی خاصی را به مبل می بخشد و دوام بیشتری دارد.
  • پارچه ای که روی مبل کشیده می شود به راحتی قابل شستشو باشد زیرا تمیز بودن مبلمان در منزل و محیط کار جلوه بیشتری را می دهد.
  • دوام و کیفیت مبل در زیبایی آن نقش بسیار مهمی را دارد.
  • داشتن ضمانت نامه و گارانتی بسیار مهم می باشد زیرا در صورت نداشتن کیفیت و دوام به راحتی بتوانید آن را تعویض نمائید.

درباره بهین مبل

تولیدی بهین مبل یکی از ارائه دهندگان انواع مبل راحتی  و فروش مبل چستر در ایران است که شما می توانید برای ساخت مبل  در کارگاه تولیدی مبل با قیمت مناسب و بهترین کیفیت مبل خود را تهیه کنید برای ارتباط با ما و تولید مبلمان منزل به صفحه تماس با ما مراجعه کرده و اطلاعات تکمیلی را از کارشناس ما دریافت کنید .

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *